Prof. Dr. Liva Ertan Sağbaş

Prof. Dr. Ertan Sağbaş, 1991 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiştir. 1992-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde Kalp ve Damar Cerrahisi alanında uzmanlık eğitimini almıştır. 

Türk Kardiyoloji Derneği ve Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği üyesidir. Şişli Florence Nightingale ve İstanbul Florence Nightingale Hastanelerinde Kalp ve Damar Cerrahisi alanında hizmet vermektedir.

 • Facebook
 • Twitter

ICOM'21 AKADEMİK KADRO

Prof. Dr. Afsun Şahin

Koç Üniversitesi Göz Hastalıkları ABD Başkanı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur, Harvard Medical School’da kornea ve oküler yüzey hastalıkları alanında üst ihtisasını yapmıştır. TÜBİTAK, TÜBA ve ARVO’nun desteği ile kornea ve oküler yüzey hastalıkları alanında kendi araştırma grubunu kurmuştur, 2017’den beri Koç Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaktadır. 

 

Birçok Royal College of Ophthalmologists Best Reviewer Award ve Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’ne layık görülmüştür.

PROF. DR. AFSUN ŞAHİN

Prof. Dr. Vahit Özmen

MEMEDER Kurucu Üyesi

İstanbul Tıp Fakültesi’nden birincilikle mezun olmuştur. ABD ve Japonya’ya davet edilerek konferanslar vermiş, Bulgar Cerrahi Derneği tarafından onursal diploma ve madalya ile ödüllendirilmiştir.

2005 yılından bu yana Münih, Pittsburgh, Miami ve WHO’ya bağlı IARC’de Visiting Professor olarak bulunmuş ve konferanslar vermiştir. Dünya çapında ona yakın derneğin kurucu üyeliğini yapmış, bir o kadarında da daha faaliyet göstermiştir.

PROF. DR. VAHİT ÖZMEN

 • Facebook
 • Twitter
Prof. Dr. Çavlan Çiftçi

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Rektörü

1990 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu; Türk Kardiyoloji Derneği, American Diabetes Association ve The European Atherosclerosis Society üyesi.

 

2003 Yılı Diyabet Bilim Ödülü ve 2004 yılı Türkiye Diyabet Vakfı Bilimsel Proje Destek Ödülü Birinciliği bulunmaktadır.

PROF. DR. ÇAVLAN ÇİFTÇİ

 • Facebook
 • Twitter
Prof. Dr. Ahmer Ziya Balta

2010-2011 yıllarında Kabul, Afghanistan’da International Security Assistance Force (ISAF)’un parçası olarak Ataturk Askeri Hastanesi’nde cerrahlık yapmıştır. Temmuz 2018’de AZ Sint Jan Hospital, Brugge, Belçika’da Advanced Laparoscopic Upper GI and Bariatric Cerrahi’de Fellowship yapmıştır.

 

2020 yılından beri Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Genel Cerrahi bölümünde çalışmaktadır.

PROF. DR. AHMET ZİYA BALTA

 • Facebook
 • Twitter
Prof. Dr. Yaman Tokat

Prof. Dr. Yaman Tokat, 1983 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamlayan Prof. Dr. Yaman Tokat, 1994'te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Karaciğer Nakli Programını kurdu.

Prof. Dr. Yaman Tokat, 1996'da Nebraska Üniversitesi Karaciğer Hastalıkları ve Transplantasyon Bölümü'nde, 1999'da Japonya Kyoto Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi oldu. 1999'da Türkiye'nin ilk "Canlı vericili karaciğer nakli"ni yapan Prof. Dr. Yaman Tokat, Grup Florence Nightingale Hastanesi Organ Nakli Merkezi Direktörlüğü görevini sürdürmektedir. Prof. Dr. Yaman Tokat, 2004'ten beri 1000'in üzerinde karaciğer nakli yapmıştır.

PROF. DR. YAMAN TOKAT

 • Facebook
 • Twitter
Prof. Dr. Emin Kansu

1970 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü” ile mezun olmuştur. H.Ü. Onkoloji Enstitüsü Temel Onkoloji ABD Başkanlığı, Kanser Enstitüsü Müdürlüğü ve Kök Hücre Bilimleri Anabilim Dalı başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2014 yılında Uluslararası Hematoloji Derneği’nin başkanlığına seçilen ilk Türk bilim insanı olmuştur.

Halen Enternasyonel Hematoloji Derneği (ISH) Başkanlığı görevini yürütmektedir ve Thomas Jefferson Tıp Fakültesi Hematoloji Bölümünde “Adjunct Professor” kadrosunda görev yapmaktadır. TÜBA Şeref Üyesidir ve TÜBİTAK, Eczacıbaşı Bilim Ödülü, Sedat Simavi-Sağlık Bilimleri Ödülü ve H.Ü. Bilim Üstün Başarı Ödüllerine layık görülmüştür.

PROF. DR. EMİN KANSU

Op. Dr. İbrahim Alataş

Çukurova Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Bezmiâlem Valide Sultan Vakıf Gureba Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi üzerinde uzmanlık yapmıştır. 

 

Ortağı ile spina bifidalı çocukların ihtiyaçlarını karşılamak üzere Balat’ta açtıkları bir kafe bulunmakta. Bir uygulama araştırma merkezi kurarak bebek doğduktan sonra ameliyat seçeneğini getirmiştir. Anne rahminden girip çocuğun gelişmeyen sinirlerini mikrocerrahi ile tedavi edebilen  dünyadaki üçüncü, Türkiye’deki tek ekip İbrahim Alataşın ekibidir. Bütün bu ameliyatları da çalıştığı özel hastanede ücretsiz olarak yapmaktadır.

OP. DR. İBRAHİM ALATAŞ

PROF. DR. AHMET ZİYA BALTA

Prof. Dr. Ahmet Tunç Özdemir

1998 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmustur. 2009-2011 yıllarında Avrupa Onkoloji Enstitüsü'nde Robotik Üroloji ve Üroonkoloji alanlarında aktif uygulamalı eğitim ve yeterlilik sertifikalarını almistir.

Prostat Kanseri Derneği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir. Ayrıca Türk Üroloji Derneği, Prostat Kanseri Derneği (Genel Sekreteri), Ürolojik Cerrahi Derneği, Endoüroloji Derneği, Kontinans Derneği, Avrupa Üroloji Derneği, Journal of Clinical üyesidir.

Halen  Florence Nightingale Hastaneleri ve Demiroglu Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında çalışmaktadır.

PROF. DR. AHMET TUNÇ ÖZDEMİR

 • Facebook
 • Twitter
Doç. Dr. Sinan Kahraman

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden 2004 yılında mezun olmustur. 2011 yılından beri aktif olarak Prof .Dr. Azmi Hamzaoğlu'nun omurga cerrahisi ekibinde çalışmaktadır.

Doc. Dr. Sinan Kahraman Skolyoz Araştırma Cemiyeti (SRS-Scoliosis Research Society), Avrupa Omurga Cerrahisi Derneği (Eurospine- European Spine Society) ve Kuzey Amerika Omurga Derneği (NASS- North American Spine Society) aktif üyesidir. 2012 yılında İrlanda - Dublin' de yapılan Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji yeterlilik sınavını gecmistir. Halen İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı'nda calismaktadir.

DOÇ. DR. SİNAN KAHRAMAN

 • Facebook
 • Twitter
Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Serkan İlgün

2004 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2004-2005 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi’nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi asistanlığını yapmıştır. 2006-2011 yılları arasında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Genel Cerrahi Kliniğinde asistanlığını yapmıştır. 

 

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Meme Sağlığı Merkezinde genel cerrah olarak bulunmuştur. Sonrasında Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde genel cerrah olarak çalışmıştır.

DR. ÖĞR. ÜYESİ AHMET SERKAN İLGÜN

 • Facebook
 • Twitter